جستجو و تشخیص چهره

 

جستجو بر روی تصاویر زنده دوربین و یا بانک داده تصاویر

راهی ساده و سریع برای یافتن چهره افراد و نظارت تصویری

جستجو و تشخیص چهره

سریع، مقیاس پذیر، دقیق و real-time

اصطلاحات تشخیص چهره و شناسایی چهره گاهی به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. اما در واقع چند تفاوت اساسی وجود دارد. برای کمک به روشن شدن موارد ، بیایید نگاهی به اصطلاح تشخیص چهره و تفاوت آن با اصطلاح شناسایی چهره بیندازیم.

تعریف تشخیص چهره به فناوری کامپیوتری اشاره دارد که قادر است حضور چهره انسان را در تصاویر دیجیتال تشخیص دهد. برای این کار، برنامه‌های تشخیص چهره از یادگیری ماشین و فرمول‌هایی استفاده می‌کنند که به عنوان الگوریتم‌های تشخیص چهره انسان در تصاویر گسترده‌تر شناخته می‌شوند. این تصاویر گسترده‌تر ممکن است شامل اشیاء بی‌شماری باشد، تصاویری مانند مناظر، ساختمان‌ها و سایر قسمت های بدن انسان به جز صورت (به عنوان مثال پا ، شانه و بازو)

تشخیص چهره به این معنی است که یک سیستم قادر به تشخیص وجود چهره انسانی در تصویر یا فیلم است. تشخیص چهره کاربردهای مختلفی دارد که فقط یکی از آنها شناسایی چهره است. از تشخیص چهره می‌توان برای فوکوس خودکار دوربین‌ها نیز استفاده کرد. و می توان از آن برای شمارش تعداد افرادی که وارد یک منطقه خاص شده‌اند استفاده کرد.

حتی می تواند برای اهداف بازاریابی نیز مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال ، تبلیغات را می توان در لحظه تشخیص چهره نشان داد.

سیستم جستجو و تشخیص چهره نیکسی قادر است هم بر روی بانک داده تصاویر و هم بر روی داده‌های زنده ویدئویی عملیات جستجو و تشخیص را انجام دهد.

فناوری تشخیص چهره ویدئویی، چهره سوژه‌های متحرک را در زمان واقعی و بدون توقف در مقابل دوربین تشخیص می‌دهد.

استفاده از تصاویر ویدئویی از دوربین‌های استاندارد برای تشخیص چهره در مقایسه با تصاویر ثابت به تکنیک‌های بسیار پیشرفته‌ای نیاز دارد. این به این دلیل است که تصاویر علاوه بر رفتار سوژه، از جمله سرعت راه رفتن، جهت چهره و خط دید ، بسیار تحت تأثیر شرایط محیطی مانند موقعیت دوربین، کیفیت تصویر، نور و اندازه سوژه قرار می‌گیرند.

دقت بالا

سرعت بالا

مقیاس‌پذیری

پنل گزارش

چگونگی عملکرد

تمامی مراحل تشخیص چهره بر روی داده‌های دوربین می‌تواند به صورت اجرا در زمان واقعی صورت گیرد.
به طور کلی سیستم تشخیص چهره نیکسی مقیاس پذیر طراحی شده قابلیت این را دارد که به صورت افقی توزیع شود.
الگوریتم‌های استفاده شده در این سیستم پیوسته توسط تیم هوش مصنوعی نیکسی به روزرسانی می‌شود و جدیدترین الگوریتم‌های موجود در سیستم قرار می‌گیرد.

برای جلسه‌ی‌ حضوری، لیست قیمت‌ها یا درخواست دموی رایگان لطفا اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال نمایید، ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل خواهیم کرد.

  ۰۹۳۵-۷۶۰۷۴۵۳

  با ما تماس بگیرید

  FAQ-FA

  سوالات متداول

  • مجموعه تصاویر چگونه ذخیره می‌شود؟
  • تصاویر شما در محل ذخیره سازی object-oriented ما ذخیره می‌شوند. دسترسی به مجموعه تصاویر شما توسط سیستم نیکسی انجام می شود و فقط شما به مجموعه های خود دسترسی دارید.

  کاربردها

  کاربرد سرویس شناسایی چهره در سیستم حضور و غیاب

  سرویس شناسایی چهره یک فناوری قدرتمند است که می تواند در سیستم‌های حضور و غیاب شرکت‌های بزرگ و کوچک، مدارس و هر مکانی که نیاز به ثبت و نگهداری گزارش تردد پرسنل می باشد مورد استفاده قرار گیرد. به خصوص با توجه به افزایش استفاده از روش دورکاری در شرکت‌ها این سرویس می‌تواند برای کمک به مرحله شناسایی و تایید حضور کارکنان در زمان و مکان موردنظر مدیران مورد استفاده قرار گیرد.

  کاربرد جستجوی تصویری در یافتن ایده‌ در حوزه‌های مختلف از جمله فشن، دکوراسیون و کارهای هنری

  اغلب اوقات تصاویر نقطه آغاز بیشتر خریدهای مشتری هستند. افراد بیشتری با تصاویر ارتباط برقرار می کنند تا محصولی را که برای آنها جدید است کشف کنند یا مواردی را که در زندگی واقعی دیده اند پیدا کنند. دلیل آن این است که در مقایسه با جستجوی مبتنی بر متن، جستجوی تصاویر بسیار متنوع تر و ملموس‌تر است. مصرف کنندگان مدرن دائماً از چیزهایی که در زندگی روزمره یا شبکه های اجتماعی می خواهند عکس می گیرند، اما در گذشته هیچ راهی آسان برای یافتن مورد مشابه برای خودشان نبود.
  نمونه های موفق از شبکه‌های اجتماعی، موتورهای جستجو و برندهایی که از جستجوی تصویری استفاده می‌نمایند:
  www.pinterest.com
  www.lens.google.com
  www.asos.com
  Tommy Hilfiger